פיברומיאלגיה, עם הגעת לדף הזה את בטח כבר יודעת על מה מדובר, בשנים האחרונות צצה תופעה חדשה ושמה פיברומיאלגיה, למרות שהיא נשמעת כאילו זו מחלה חדשה, חשוב לציין שזוהיא תסמונת מוכרת שנחקרת עוד מהמאה ה19 עם ביטויים שונים ומגוונים, שמה הקודם היה תסמונת תשישות כרונית או מחלת ההיפים, הסימפטום הראשון של פיברומיאלגיה הינו כאב, כאבי שרירים המופיעים בדרך כלל בכל הגוף ויכולים להיות שורפים, דוקרים, עם רגישות ללחץ, די דומה לשריר תפוס שלא משתחרר, אזורים נוספים בגוף נעשים רגישים ללחץ פיזי אפילו הקל ביותר.
כאבי השרירים יכולים להיות קשים יותר בבוקר ונחלשים במהלך היום, הם יכולים גם לנוע מאזור אחד לאזור אחר ולעיתים חשים תחושות של נימול או דקירות בעור.

עד היום לא לגמרי ברור מהם הגורמים להתפרצות, ישנם גורמים רבים שיכולים להוות את הטריגר להתפרצות פיברומיאלגיה, סטרס הוא אחד העיקריים, דחק כגון טראומה פיזית תאונת דרכים וכיוצא בזה, שיכול לחלוף גם זמן רב מרגע המשבר ועד ההתפרצות, משבר נפשי, מחלות, חולשה של מערכת החיסון, עייפות ממושכת שהיא בעצם מצב סטרס ארוך ומתמשך, רגישות או אי סבילות למזונות מסויימים, זיהומים ויראליים ועוד.

המקומות המושפעים ביותר הם: האזור האחורי של הראש, הצוואר, הכתפיים, בית החזה, גב תחתון וירכיים, מאבחנים שהיום יש יותר נשים בגילאי 20-40 מגברים באותו הגיל, שסובלים מפיברמיאלגיה, למרות שבאופן אישי אני לא חושב כך, לדעתי האישית יש גם לא מאט גברים שסובלים מיזה אבל לא מאובחנים או בכלל לא ערים לכך שמיזה הם סובלים.

פיברומיאלגיה והסימפטומים שלה יכולים לעבור באופן ספונטני ולהעלם במפתיע עם הירידה במתח, אך יכולים גם לחזור ולהופיע בגלים קבועים או במקרים קיצוניים עם לא מטופלים, גם להפוך לקבועים.
כיום אין טיפול תרופתי לפיברומיאלגיה, ישנם טיפולים ותרופות סימפטומטים שמקלים על הכאבים אבל לא מטפלים בבעיה עצמה, בשיטת aura therapy הטיפול נעשה במחלה עצמה ובאדם, השדה הביו אנרגטי, ההילה שלנו לא ניפרדת מהגוף, אי אפשר להפריד בניהם הם שלובים יחד, ניתן לטפל במחלה אבל חייבים לטפל גם באדם עצמו, ניתן לשפר פלאים את איכות החיים ולשמר אותה לאורך זמן עם טיפול נכון.

לעיתים רמת כאבים כל כך חזקה או שעייפות קשה עד כדי קושי ביכולת לעשות דברים קטנים, כשמבינים שפיברומיאלגיה לא יכולה לגרום לנזק פיזי קבוע, יש בכך נחמה המביאה אנשים לפתח גישה חיובית יותר לגבי מצבם וגם לשנות אותו, הבנת פיברמיאלגיה הוא דבר חשוב, הוא מאפשר לאדם לקבל שליטה ולקחת אחריות כדי לשפר את איכות חייו,

ישנם גורמים רבים שניתן לומר מעודדים פיברומיאלגיה, כגון תזונה קלוקלת, אורח חיים לחוץ, טראומה נפשית או פיזית, עודף רעלנים בגוף ולמעשה, כל דבר שמתיש, שוחק ופוגע באיזון מערכות הגוף, כגון מערכת החיסון וההגנה, מערכת העיכול ועוד.

המטרה הטיפולית הינה להשיב את גוף האדם לאיזון על מנת שהגוף יוכל לטפל בבעיה על כל התסמינים שלה, גוף חזק ומאוזן יודע איך לשוב לבריאות וכל שהוא זקוק לו זו ההזדמנות לעשות זאת.

הטיפול הוא בשורש הבעייה, כלומר: לנטרל את הגורם האמיתי לכאב ולחזק את הגוף ולהביא את כל המערכות בחזרה לאיזון כדי לאפשר לתהליך הריפוי הטבעי הטבוע בנו לתפוס מקום, אני יודע שזה אפשרי, ראיתי את זה קורה ואשמח לעזור לך להרגיש יותר טוב, עם פחות כאב, פחות לחץ וסטרס, יותר שינה ומצב רוח טוב.